Strona główna

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 1 gość 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:





REKLAMA

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 08:22


Informacja o I Komunii Św. w 2020 r.



Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci.


W związku ze stanem panującej epidemii i ograniczeniami co do ilości wiernych w kościołach, na chwilę obecną musimy odwołać termin I Komunii św. z dn. 24.05. 2020 roku.


Po rozmowie z Panią Katechetką i niektórymi rodzicami zdecydowałem przenieść tę uroczystość na miesiąc wrzesień. Jeżeli sytuacja się unormuje i warunki na to pozwolą będzie to prawdopodobnie w niedzielę 20 września 2020 roku, aby Pani Katechetka mogła spokojnie w miarę możliwości przygotować dzieci.


W przypadku kiedy nadal trwałyby ograniczenia co do ilości wiernych w kościołach ( w naszej świątyni obecnie może przebywać jednorazowo 15 osób) proponuję, aby Uroczystość I Komunii św. zorganizować w mniejszych grupach w soboty 12 i 19 września w godz.: 9.00, 11.00, 13.00 – tylko dzieci i rodzice.


Nikt nie wie jak sytuacja epidemiologiczna będzie się rozwijała przez najbliższe miesiące, czy dzieci wrócą do szkoły nawet we wrześniu? Dlatego zwracam się do Was Kochani Rodzice o dołożenie wszelkich starań w przygotowaniu waszych dzieci na te uroczystość.


Gorąco proszę o wspólne uczestnictwo we Mszy św. jeżeli nie w kościołach to przez transmisję w środkach masowego przekazu, wspólną modlitwę: różaniec, nabożeństwo majowe - litania do Matki Bożej, nawiedzenie kościoła w ciągu tygodnia.


ks. Proboszcz