Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 4 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 czerwca 2022

 Uroczystość Trójcy Świętej
 
 1. Dzisiaj uroczystość Św. Trójcy. Kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak było kilka lat temu przejdziemy procesją ulicami Olszewskiego, Fabryczną, Matejki, Gościnną , Budryka , Spacerową i wrócimy do kościoła przez park zieleni. Jest grupa osób, która przygotuje poszczególne ołtarze, ale pomoc innych mile widziana. Ołtarze będą przygotowywane już od środy od godz. 17.00. Udekorujmy symbolami religijnymi także okna naszych domów, niech będzie to wyraz naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tej Uroczystości. Zapraszam całą asystę: górników w strojach, inne służby mundurowe, koła różańcowe, asystę do feretronów, szafarzy lektorów, ministrantów. Dzieci które w tym i poprzednim roku były u I Komunii św. do sypania kwiatów.
 3. Zbiórka ministrantów i lektorów przed uroczystością, w poniedziałek o godz. 18.30. Bardzo proszę rodziców o przypomnienie synom o tym terminie.
 4. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca, będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Za każdą ofiarę składam wielkie Bóg zapłać.
 5. W piątek uroczystość św. Brata Alberta - głównego patrona diecezji. Tego dnia na terenie naszej diecezji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta przeznaczona na leczenie i rehabilitację 16 - letniej Magdaleny Ambrozik chorej na dziecięce porażenie mózgowe. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 7. Wczoraj w katedrze sosnowieckiej nasz ministrant Aleksander Borek otrzymał posługę ceremoniarza. Serdecznie Mu gratulujemy.
 8. W III piątek miesiąca Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w int. naszych zmarłych.
 9. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych, sprawowanych po Mszy Świętej.
 10. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.30 d0 17. 30.
 11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest specjalne wydanie tygodnika „Gość Niedzielny” poświęcone cudom eucharystycznym. Warto sięgnąć do tego wydania szczególnie kiedy przeżywamy tajemnicę Bożego Ciała.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.


   19 czerwca 2022

    XII Niedziela w Roku
    
   1. Dzisiaj XII niedziela zwykła.
   2. W dniach od 22 do 26 czerwca 2022 r. odbędzie się X Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Zakończy ono obchodzony w całym Kościele Rok Rodziny Amoris laetitia . Centralne uroczystości odbędą się w Rzymie.
   3. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuje wszystkim za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, ołtarzy kwiatów , całej asyście liturgicznej, górnikom dzieciom. Państwu Nowakom i Wąsowiczom za zakup nowego ołtarza.
    Zapraszam do udziału w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy i poświecenie wianków z ziół i kwiatów. Zapraszam asystę dzieci do sypania kwiatów tak jak w Boże Ciało. Proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję. Chętnych do pomocy Parafian zapraszam w czwartek na 16.00.
   4. W czwartek 23.06 obchodzimy Dzień Ojca. Modlimy się w int wszystkich ojców za przyczyną św. Józefa ich patrona.
   5. W tym tygodniu zakończymy rok szkolny. Zapraszam na uroczyste zakończenie roku szkolnego Mszą św. , w piątek na godz .8.00. Spowiedź na zakończenie roku codziennie pół godziny przed Mszą św.
   6. W piątek (24.06) uroczystość NSPJ. Odprawiamy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   7. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
   8. Dzisiaj przed kościołem odbędzie się kwesta przeznaczona na leczenie i rehabilitację 16 - letniej Magdaleny Ambrozik chorej na dziecięce porażenie mózgowe. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
   9. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.30 d0 17. 30.
   10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
   11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.