Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie


Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 11 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:



REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE



7 czerwca 2026

 X Niedziela w Roku
 
  1. Dziś X niedziela zwykła i jednocześnie XIX Święto Dziękczynienia, które przeżywamy pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary”. Po Mszach świętych można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
    Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Jeszcze raz serdecznie dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze oraz kwiaty, całej asyście liturgicznej, górnikom, służbom mundurowym, dzieciom wraz z rodzicami. W czwartek na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy i poświęcenie ziół oraz kwiatów. Proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję. Chętnych do pomocy zapraszam w czwartek na godz. 16.00.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek 9 czerwca o godz. 19.00.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę 14 czerwca przypada 27. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. W tym dniu uroczyście zakończymy peregrynację obrazu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w naszej diecezji.
  7. W niedzielę 14 czerwca bp Piotr Skucha będzie przeżywał 56. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Pamiętajmy o Jubilacie w naszych modlitwach.
  8. Serdecznie dziękuję p. Krzysztofowi Kozioł za zamontowanie kinkietów na elewacji kościoła i plebanii..
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są tygodniki „Gość niedzielny” oraz „Niedziela”. Jest również numer specjalny tygodnika
    „Niedziela”.
  10. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzę dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu osobiste i rodzinne święta życzę doświadczenia bliskości Boga oraz obfitości Jego darów.









31 maja 2026

 Uroczystość Najświętszej Trójcy
 
  1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Po mszy o godz. 16.00 ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe.
  2. Dziś po Mszach świętych można złożyć ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało i  na sprzątanie kościoła. W tym miesiącu będzie to druga już składka na kwiaty, nie będzie więc składki w drugą niedzielę czerwca. Za składane ofiary - serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Jutro rozpoczyna się czerwiec - miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej, w sobotę - po Mszy o godz. 8.00, w niedziele po Mszy o godz. 16.00. Zachęcam również do odnowienia praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
  4. W poniedziałek przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  5. 4 czerwca wypada uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w ubiegłym roku przejdziemy procesją ulicami Olszewskiego, Fabryczną, Matejki, Gościnną, Budryka, Spacerową i wrócimy do kościoła przez park zieleni. Ołtarze będą na ul. Olszewskiego u pani Marii Baran, na ul. Fabrycznej u państwa Bernady, na ul. Gościnnej u państwa Salachnów, na ul. Spacerowej u państwa Fidytek. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy nie tylko mieszkańców ulic, którymi przejdzie procesja, ale również parafian mieszkających przy sąsiednich ulicach. Ołtarze będą przygotowywane już od środy od godz. 17.00. Udekorujmy symbolami religijnymi także okna naszych domów, niech będzie to wyraz naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tej uroczystości. Zapraszam górników w strojach górniczych, przedstawicieli służb mundurowych, Róże Różańcowe, asystę do feretronów, szafarzy, lektorów i ministrantów, dzieci do sypania kwiatów.
  6. W czasie oktawy Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.15.
  8. W związku z przypadającym 5 czerwca piątkiem w oktawie Bożego Ciała, Biskup Sosnowiecki udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym tego dnia na terenie diecezji sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Osoby korzystające z dyspensy powinny ofiarować w tym dniu dowolną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  9. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek 2 czerwca o godz. 19.00.
  10. W przyszłą niedzielę 7 czerwca przypada Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Zakończyły się prace przy ogrodzeniu od strony ul. Olszewskiego. Koszt prac wraz z utylizacją znajdującej się tam hałdy wyniósł 47 tysięcy złotych.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są tygodniki „Gość niedzielny” oraz „Niedziela”. Jest również najnowszy numer „Małego gościa niedzielnego".
  13. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzę dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu osobiste i rodzinne święta życzę doświadczenia bliskości Boga oraz obfitości Jego darów.