Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 9 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 września 2022
XXIV Niedziela w Roku

 1. Dzisiaj XX IV niedziela zwykła na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
 2. Z 29 września na 30 będziemy w naszej parafii przeżywali nawiedzenie WIELKOPIĄTKOWEGO KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II.
 3. W środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża św.

  W tym dniu modlimy się o pokój na Ukrainie. Okazując solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji będziemy również prosić o nawrócenie i opamiętanie, dla tych którzy są winni zbrodniom tam popełnionym. O godzinie 17.20 droga krzyżowa w tej intencji.


  Zapraszam parafian jak i braci i siostry z Ukrainy mieszkających na terenie naszej wspólnoty parafialnej.

 4. W III piątek miesiąca zapraszam a Msze św i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św koronka i litania do Bożego Miłosierdzia .
 5. W piątek 16.09. o godz 18.45 zapraszam na pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 6. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca będziemy mogli złożyć przed kościołem swoje ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16.30 do 17.30.
 8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych.
  18 września 2022
  XXV Niedziela w Roku
  1. Dzisiaj XXV niedziela zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w środę święto Mateusza Apostoła, w piątek wspomnienie św. Ojca Pio - w naszej świątyni mamy jego witraż. Po Mszy św. nabożeństwo za Jego wstawiennictwem.
  3. Z 29 września na 30 będziemy w naszej parafii przeżywali nawiedzenie WIELKOPIĄTKOWEGO KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II. Do tego wydarzenia będziemy przygotowywać się już od następnej niedzieli. Będziemy gościć Ks. profesora Seminarium Duchownego Jana Koclęgę , który wygłosi Słowo Boże wprowadzające nas w tajemnicę krzyża.
   Program peregrynacji krzyża i relikwii św. Jana Pawła II relikwii wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16.30 do 17.30.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  25 września 2022

  XXVI Niedziela w Roku

  1. Dzisiaj XXVI niedziela zwykła.
  2. W czwartek i piątek w naszej parafii będziemy przeżywali nawiedzenie WIELKOPIĄTKOWEGO KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II.
   Już dzisiaj przygotowujemy się do tego wydarzenia. Gościmy w naszej wspólnocie Ks. Profesora WSD Ks Jana Koclegę, który przybliży nam tajemnicę krzyża. Natomiast w czwartek i piątek uroczystościom będzie przewodniczył ks. dr Tomasz Jarząbek. Bardzo gorąco zapraszam wszystkich Parafian, Koła Różańcowe, Górników, dzieci, młodzież, dorosłych do udziału
   w tym pięknym wydarzeniu. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w czwartek o godz. 17.30, przeznaczone są na wsparcie miejsc szczególnie związanych z krzyżem, zwłaszcza Hospicjum.
  3. We wtorek o godz 18.30 zapraszam asystę, ministrantów, lektorów na przygotowanie liturgiczne do uroczystości które przed nami.
  4. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc różańca św. Nabożeństwo różańcowe o 16.30 a Msza św. o 17. 00, tylko w sobotę Msza. Św. o godz. 8.00, a o 7.30 różaniec. Zachęcam wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych do uczestnictwa
   w tej pięknej modlitwie.
  5. Kancelaria parafialna od przyszłego tygodnia czynna we wtorek od 15.30 do 16.20.
  6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny.