Strona główna

Menu


Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 19 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA

Narodzenie Pańskie

W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, Że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że "Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami". Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinny, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

Niech przejawem takiego przeżywania będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.Św. Szczepana, pierwszego męczennika


W drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy święto świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako "pełnego łaski i mocy Ducha Świętego". Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego wzorem, starajmy się być  w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

Składane w tym dniu na tacę w całej Polsce ofiary przeznaczane są na potrzeby Uczelni Katolickich. Gorąco polecamy je ofiarności Parafian!