Strona główna

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 2 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA

WIELKANOC 2017


Pan Zmartwychwstał, Alleluja!
Daremna byłaby nasza wiara, gdyby nie ta radosna wiadomość.


Ta prawda głoszona całemu światu niech towa­rzyszy nam każdego dnia, bo zmartwychwstanie Chrystusa jest źró­dłem codziennego zmartwychwstawania nas wszystkich z grze­chów, słabości i upadków. Jest naszą nadzieją.

ALLELUJA Jezus Panem jestDrodzy Parafianie, Goście i ludzie dobrej woli...


Tragedia Wielkiego  Postu wstrząsnęła  całą ziemią. Jedni  uciekli w popłochu z Golgoty, wrogowie Jezusa zacierali ręce, znienawidzony Jezus z Nazaretu przestał być groźny. Nie przyszła pomoc, aby Go wybawić , ci którzy  Mu zawierzyli rozproszyli się, nadzieje ich topniały z godziny na godzinę. Złożony do grobu, pilnowany, bezpieczny, też już  nie zagraża.  Emocje zaczęły  opadać.

Zaczęła upadać zajadła wrogość i traciła na sile radość Faryzeuszów . Wydawało się, że już  można świętować i „dzielić łupy”.

Tymczasem wczesnym  rankiem, gdy jeszcze  było ciemno, w mrokach  rozbłysło

„Światło” Poranka wielkanocnego. Wesoły nam dzień nastał. Zwycięzca wyszedł z grobu. Radosna wieść lotem błyskawicy obiegła grono najbliższych i wprawiła ich w wielką radość. Tych zaś - zadowolonych z siebie i pewnych zwycięstwa — wprawiła w przerażenie i osłupienie. Stąd decyzja— trzeba jak najszybciej zatrzeć niewygodną prawdę. Tymczasem Zwycięzca wyszedł z otchłani —„Pan prawdziwie zmartwychwstał” i ukazał się Szymonowi, a potem wieczorem zebranym w Wieczerniku  uczniom.  Pan stanął pośród nich i  rzekł:

„Pokój wam”. Ogromna radość napełniła uczniów i wszystkich, którzy Mu uwierzyli.

Dzisiejszy świat, sterowany przez siły ciemności i zła chce zgasić w sercach ludzi nadzieję na lepsze jutro. W ten dramat zawirowania nastrojów - przvchodzi z całą mocą prawdy - Zmartwychwstały Pan i mówi — Pokój wam! Niesieni radością Poranka Wielkanocnego  chrześcijanie  na całym świecie  śpiewają:

„Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie, wszyscy w Chrystusa wierzący weselcie się, radujcie..." Tę radość głoszą dzwony rezurekcyjne rozbrzmiewające we wszystkich świątyniach świata. Cała przyroda obudzona z zimowego snu stroi się w wiosenną szatę z zieleni i kwiatów, a także pieśnią ptaków powracających z dalekich krajów. Co to za radość? — pytają ci, do których Dobra Nowina nie dotarła. Po co ta radość? — pytają sceptycy i wszelkiego rodzaju malkontenci i sfrustrowani życiem.

Odpowiadamy - To radość prawdziwa,  nie taka,  którą proponował grzech. To radość Wielkanocnego Zwycięzcy, który pokonał grzech, śmierć i szatana, To radość Chrystusa napełniającego wszystkich, który pragną powstać ze swoich grzechowych grobów  .

Radosnych i pełnych mocy Chrystusa Zmartwychwstałego Świąt Wielkanocnych, odnowy i umocnienia nadziei i wiary na lepsze jutro dla was i waszych dzieci i wszystkich  ludzi dobrej woli.

Szczęść Boże !
Życzenia wielkanocne Biskupa Sosnowieckiego +Grzegorza KaszakaSekwencja Wielkanocna