Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 22 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


8 października 2017


27. Niedziela w Ciągu Roku

 1. Przez cały październik z Matką Boską trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła.
 2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą a swoje doroczne święto. To ich dzień - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
 3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły - Jana Pawła II na stolicę Piotrową.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  * 9 X - bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są "Kroniki polskie", w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uważany za naszego pierwszego historyka.
  * 13 X - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 5. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc stypendialną dla zdolnej młodzieży z rodzin niezamożnych.15 października 2017


28. Niedziela w Ciągu Roku

 1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły -  Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie "największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, mądrości...". Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo,  abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. W środę, 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 3. W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: "Idźcie i głoście", tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Przed kościołami będą zbierane ofiary na misje.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  * 16 X - św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243). żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  * 17 X - św.Ignacy Antiocheński (+ok.117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii
  * 20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  * 21 X - bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.22 października 2017


29. Niedziela w Ciągu Roku

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na papieskie dzieła Misyjne.
 2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa.
 3. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Warto mu powierzyć swoje problemy.