Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 25 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 maja 2022

 IV Niedziela Wielkanocna
 
 1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Jutro w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski. Jest to patron zmarłego Ks. Stanisława Dybeł. Módlmy się o spokój jego duszy.
 3. W Piątek Wspomnienie NMP Fatimskiej.
 4. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 5. Trwają nabożeństwa majowe odprawiane po wieczornej Mszy św. Zachowajmy stary obyczaj śpiewania majówek, czy to w kościele, czy też przy krzyżach i kapliczkach.
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci , które w tym roku przystąpią do I Komunii św. w poniedziałek 9.05 o godz 19.00.
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.30 d0 17. 30.
 8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.   15 maja 2022

    V Niedziela Wielkanocna
    
   1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna.
   2. W przyszłą niedzielę 22.05 o godzinie 12.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. Dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Chrystusa ukrytego w Eucharystii.
    Bardzo proszę wiernych uczestniczących zwykle we Mszy św. o godz.11.30, aby wyjątkowo wzięli udział w Eucharystii o innej godzinie. Spowiedź dzieci i rodziny przed I Komunią św. w sobotę 21.05 o godz. 9.00. Proszę rodziców dzieci o przygotowanie świątyni i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość.
   3. W niedzielę 29.05 o godz 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznice I Komunii św. Spotkanie tych dzieci jutro w poniedziałek o godz.19.00
   4. W III piątek miesiąca – Msza św do Bożego Miłosierdzia za zmarłych i nabożeństwo do Jezusa miłosiernego.
   5. W niedzielę 22 w liturgii wspominamy św. Ritę z Cascii. To jedna z najbardziej popularnych obecnie świętych. Jest wyjątkową patronką na dzisiejsze czasy, bowiem oręduje w sprawach trudnych i beznadziejnych. W naszej świątyni mamy witraż poświęcony tej świętej. W sobotę po Mszy św. o godz 18.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity, podczas którego nastąpi obrzęd poświęcenia przyniesionych ze sobą róż. Są one nieodłącznym atrybutem kultu św. Rity, a także symbolem nadziei na przezwyciężenie trudności.
   6. Gorąco zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane po wieczornej Mszy św.
   7. Maciej Stanek – Radny Rady Miejskiej w Jaworznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie dot. potencjalnego zagospodarowania terenu przy rondzie na Starej Hucie w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 16 Maja o godz 17.00 we wspomnianej lokalizacji.
   8. We wtorek 31.05 po majówce zapraszam na spotkanie wszystkie Koła Różańcowe, oraz chętne osoby, które chciałyby do nich należeć.
   9. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.30 d0 17. 30.
   10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
   11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.