Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu


Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 6 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
21 lutego2021

I Niedziela Wielkiego Postu
 
 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Jest to dla ludzi wierzących, czas łaski, by przez post, modlitwę i jałmużnę przyjąć Słowo Boga wzywające do głębokiej przemiany swojego życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas podczas nabożeństw: Gorzkich Żali, które odprawiane będą, każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 15.40. oraz na drogę krzyżową w piątki o godz.16.20.
 2. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszam młodzież w każdy piątek, do udziału w drodze krzyżowej. Swoją obecność potwierdzamy wpisem do dzienniczka po nabożeństwie.
 3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci ze szkoły podstawowej będą w terminie od 14 – 16 marca tj. od III niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje będzie prowadził ks. Grzegorz Woszczek.
 4. Zachęcam do udziału w inicjatywie Razem Szturmujemy niebo – modlitwa w int. powołań. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium. Można zapisać się na listę i wybrać dzień postu o chlebie i wodzie .
 5. W przyszłą niedzielę II Wielkiego Postu będzie Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na pomoc misjom poprzez Dzieło Pomocy Ad Gentes.
 6. Jak może zauważyliście w naszej świątyni pojawiły się w oknach 2 nowe witraże. Niedługo będą trzy następne przedstawiające św. Ritę , św. Ojca Pio oraz św. Jana Nepomucena patrona spowiedzi.. Te trzy które będą w kaplicy św. Karola Boromeusza, zostały ufundowane przez 5 rodzin naszej parafii. Te które już są przy prezbiterium postanowiłem ofiarować z własnych oszczędności. Jest to moja pierwsza parafia jako proboszcza, a więc chcę pozostawić jakąś cząstkę w tej świątyni. Pozostały jeszcze dwa okna pod witraże w przedsionku przedstawiające postaci św. Rafała Kalinowskiego i św. Brata Alberta patronów diecezji. Jeżeli ktoś miałby życzenie być takim ofiarodawcą to proszę się zgłosić do mnie. Można wspólnie z inną rodziną stać się ofiarodawcą takiego witraża.
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 15.30 do 16.30.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.
 9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  28 lutego2021

  II Niedziela Wielkiego Postu
   
  1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu.. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.40, oraz na drogę krzyżową w piątki o godz.16.20. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszam młodzież w każdy piątek, do udziału w drodze krzyżowej. Swoją obecność potwierdzamy wpisem do dzienniczka po nabożeństwie.
  2. W czwartek święto św. Kazimierza.
  3. Od IV niedzieli Wielkiego Postu tj. od 14 – 16 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych . Rekolekcji szkolnych nie będzie , ale zapraszam w poniedziałek 15.03. 2021 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00. W tym dniu odbędzie się poświęcenie i rozdanie książeczek. We wtorek 16.03.2021 zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiatkowa od godz. 15.45 do 16.20. Chorych odwiedzę od godz. 9.00.
  5. Bardzo gorąco dziękuję rodzinom, które zdecydowały się ofiarować do naszej świątyni witraże.
  6. Zachęcam do udziału w inicjatywie Razem Szturmujemy niebo – modlitwa w int. powołań. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium. Można zapisać się na listę i wybrać dzień postu o chlebie i wodzie .
  7. Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 15.30 do 16.30.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.