Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 12 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE10 czerwca 2018

 Dziesiąta Niedziela w ciągu roku
 1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, aby usłyszeć Słowo Boże i by wspólnie modlić się. Pan Jezus powiedział do nas: "Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką". Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.
 2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało.
 3. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
W tym tygodniu patronują nam:
 • 11 VI - św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Apostoła, nazywany apostołem,
 • 13 VI - św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła,
 • 14 VI - bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.17 czerwca 2018

 Jedenasta Niedziela w ciągu roku
 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnka gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemienić świat.
 2. W piątek, 22 czerwca, kończy się rok szkolny. Dzieci  i młodzież, rodziców i nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za kolejny rok nauki podczas Mszy Świętej o godz. 8-ej i 18-ej.
 3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 5. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.
 6. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, będą zbierane przed kościołem ofiary na wystrój i czystość świątyni i jej otoczenia.
W tym tygodniu patronują nam:
 • 21 VI - św. Alojzego Gonzagi. Zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.