Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 7 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE14 października 2018

 28 Niedziela w ciągu roku
 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy d, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale ubogich naszych rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
 5. W czwartek, w święto św. Łukasza Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przed kościołami będą zbierane ofiary na misje.
 7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę zbawienia.21 października 2018

 29 Niedziela w ciągu roku
 1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora podoba się Panu Bogu.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli dobrej nowinie o Jezusie - Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 października, będą zbierane przed kościołem ofiary na przygotowanie naszej świątyni na odpust parafialny, który odbędzie się czwartego listopada.
 4. Jutro - 22 X -  wspomnienie św. Jana Pawła II. Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
 5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę konsekracji naszej świątyni (3 XI).
 6. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.