Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 13 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE11 czerwca 2017

Najświętszej Trójcy
  1. W najbliższy czwartek, 15 czerwca,będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  2. Wszyscy wierni na mocy uczestnictwa w powszechnym kapłaństwie Chrystusa są zobowiązani do oddawania chwały Bogu, w tym także przez zaangażowanie się w zorganizowanie i przebieg procesji. Zapraszamy do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów, światła, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Dotyczy to całej "oktawy Bożego Ciała".
  3. Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego. Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi i dzieci przechodzą obok kościoła, a może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana Jezusa pod postacią chleba. Chrystus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę - czeka na każdego z nas.
18 czerwca 2017

11. Niedziela w Ciągu Roku
  1. W czwartek, 22 czerwca, o godz. 18-ej zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej błogosławieństwo dzieci i poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18-ej będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego, oraz o święte życie kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości, w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
  3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Msze Święte na zakończenie roku w piątek o godz. 8-ej i 18-ej. Przed wakacjami przychodzimy do zakrystii z indeksami, aby potwierdzić decyzję o przyjmowaniu Sakramentów Świętych (I Komunia i Sakrament Bierzmowania).
  4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną przez nas pobożnością.
25 czerwca 2017

12. Niedziela w Ciągu RokuW tym tygodniu roszę korzystać z ogłoszeń dostępnych w kościele.