Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu


Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 8 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMAOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE7 kwietnia 2019

Piąta Niedziela Wielkiego Postu
 1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
 2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i  dobrze przygotować na nadchodzące święta.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16-ej.
 4. Mękę Chrystusa będziemy rozważali w piątek o godz. 17.15.
 5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Przed Mszą Świętą o godz. 11-ej, poświęcenie palm przed Grotą i procesja do kościoła.
 6. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych darów Bożych.
 7. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, będą zbierane przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszej świątyni.
 8. Post byłby czymś małym i niegodnym, gdyby polegał tylko na powstrzymywaniu się od spożywania pokarmów mięsnych. Rdzeniem postu jest nawrócenie, "uniżenie duszy przed Bogiem". Post jest wyrazem pokory, nadziei i miłości człowieka do Boga. Post zasługujący to tylko taki, który ożywiony jest szczerą intencją pokuty i uwielbienia Boga.

14 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej wieczerzy - o godz. 18-ej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja do godz. 20-ej.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 9-ej. W piątkowy wieczór o godz. 18-ej będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy uczczenie Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Po Komunii Świętej, w uroczystej procesji, przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. O godz. 21-ej odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Adoracja do godz. 22-ej.
 3. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy Grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.
 4. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co 15 minut, od godz. 8.30 do godz. 11-ej.
 5. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18-ej. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Na zakończenie uroczystości - procesja rezurekcyjna.
 6. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte według porządku świątecznego.
 7. Dziś są zbierane przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszej świątyni.