Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 7 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMAOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE3 lutego 2019

Czwarta Niedziela w ciągu roku
  1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.
  2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 17-ej pobłogosławimy chleb i wodę.
  3. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 5 II - św. Agata (ok.251-325), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • 6 II - św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

10 lutego 2019

Piąta Niedziela w ciągu roku
  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona "wypłyń na głębię" nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębię wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  2. Jutro, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 16-ej w dolnym kościele kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
  3. W środę, 13 lutego, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składać przy garażu do godz. 10.30.
  4. W przyszłą niedzielę, 17 lutego, będą zbierane przed kościołem ofiary na sprzątanie, wystrój naszej świątyni i otoczenia.