Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

RORATY

pon. - piątek  -  godz. 17.00
sobota  -  godz. 8.00

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 29 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE26 listopada 2017

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dziś po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
 2. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery "X".
 3. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W piątek od godz. 16-ej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi. Chorych i starszych odwiedzę z posługą duszpasterską przed świętami.
 4. Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
 5. Zapraszam na katechezę parafialną do kościoła:
  sobota, 2 grudnia - godz.   9.30 - kl. I, II i III
                                 godz. 10.30 - kl. IV, V, VI I VII.
  Uczniowie przynoszą ze sobą indeksy-klasery.

3 grudnia 2017

Pierwsza Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: "Duch, który umacnia miłość...".
 3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17-ej, sobota o 8-ej, niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci przychodzą z lampionami. Będą pytania.
 4. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętajmy o tych, którzy obdarowują nas upominkami.
 5. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. O godz. 17-ej Msza Święta z poświęceniem medalików dla dzieci klas III w ramach przygotowania do I-ej Komunii Świętej. Z racji uroczystości nie ma postu.
 6. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za comiesięczne ofiary na naszą świątynię złożone w tym miesiącu przy okazji przyjęcia opłatków. Szczególne podziękowanie za trud doręczającym opłatki.

10 grudnia 2017

Druga Niedziela Adwentu

 1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przyjdzie. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa ii skłania do przemiany naszego życia.
 2. Przypominamy, że Adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17-ej (sobota o godz. 8-ej). Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.
 3. Dzisiejsza składka zbierana przed kościołami przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
 4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
 5. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, będą zbierane przed kościołem ofiary na sprzątanie i świąteczny wystrój naszej świątyni.


W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII - św. Łucja (III/IV w.) dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych
 • 14 XII - św. Jan od Krzyża (1542-1591) hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.