Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

RORATY

pon. - piątek  -  godz. 17.00
sobota  -  godz. 8.00

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 7 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 listopada 2021

I Niedziela Adwentu
 
 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia tego, co naprawdę ważne i istotne w naszym życiu osobisty i rodzinnym.
  Zapraszam do udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Zapraszam dzieci z lampionami, oraz młodzież szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w ramach przygotowania do tego sakramentu.
 2. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą one roznoszone w parafii, będzie je można nabyć również w zakrystii i kancelarii parafialnej . Ofiary z opłatków przeznaczone będą na dalsze prace w prezbiterium naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na cele naszego kościoła przekazywaną na tacę czy też na konto.
 3. Po raz kolejny Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Płomień tej wigilijnej świecy jest czytelnym znakiem obecności w rodzinie Chrystusa Pana oraz realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Od dzisiaj można nabyć świece. Mała świeca 7 zł, duża 18 zł
 4. W sobotę Św. Barbary patronki Górników. Gorąco zapraszam wszystkich Górników, tych pracujących i tych już emerytowanych , ich rodziny na Mszę św. o godz. 16.00, aby za wstawiennictwem Św. Barbary wypraszać potrzebne łaski.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze : czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzę w piątek od 9.00.
 6. W III niedzielę adwentu 12.12 dzieci z klas III będą miały poświęcone i wręczone medaliki.
 7. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 11 i 12 grudnia – sobota – niedziela. W sobotę spowiedź.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. swoimi ofiarami przed kościołem możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 15.30 do 16.20.
 10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest czasopismo dla dzieci.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i modlimy się w ich intencji.


   5 grudnia 2021

   II Niedziela Adwentu
    
   1. Dzisiaj druga Niedziela Adwentu.
   2. Jutro wspominamy św. Mikołaja. W naszej świątyni będzie ten szczególny gość po Mszy św. o godz. 17.00. Przyjdzie do grzecznych dzieci, ministrantów. Jeżeli ktoś z rodziców chciałby, aby jego dziecku św. Mikołaj wręczył prezent, niech zgłosi się jutro przed Mszą św. z tym co potrzeba.
   3. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z Matką Chrystusową wolną od grzechu chciejmy przeżywać ten święty czas przygotowania na Narodzenie Pana. W tym dniu kończy się rok św. Józefa. Po mszy św..o godz. 17.00 odmówimy Akt Zawierzenia św. Józefowi.
   4. W parafii roznoszone są opłatki na stół wigilijny, będzie je można nabyć również w zakrystii i kancelarii parafialnej . Ofiary z opłatków przeznaczone będą na dalsze prace w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na cele naszego kościoła przekazywaną na tacę czy też na konto.
   5. W ramach akcji - Wigilijna Pomoc Dzieciom przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół wigilijny. Są jeszcze małe świece - 7 zł.
   6. Przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszy św. swoimi ofiarami przed kościołem możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
   7. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, będziemy je przeżywać 11 i 12 grudnia – sobota – niedziela.
    Spowiedź w sobotę w godzinach:

    OD 8.00 DO 11.30 ORAZ OD 16 DO 17.00
    Msze św. w sobotę o godz. 8.30, 10. 30 i 17.00

    Bardzo gorąco proszę , aby znaleźć czas na udział w rekolekcjach i spowiedzi św. Będą spowiadać Kapłani z innych parafii. To jest Twój czas dany przez Pana Boga.
   8. W następną niedzielę 12.12 dzieci z klas III na Mszy św. o godz 10.00 będą miały poświęcone i wręczone medaliki.
   9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. składamy ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację świątyni na święta.
   10. Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 15.30 do 16.20.
   11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Od dzisiaj tygodnik „Niedziela” w cenie 8 zł.
   12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i modlimy się w ich intencji.