Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 2 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:

REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE20 września 2020

 XXV Niedziela Zwykła
 1. Dzisiaj XXV niedziela zwykła.
 2. W poniedziałek św. Mateusza Ewangelisty. W środę wspomnienie Św. Ojca Pio.
 3.  Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem możemy złożyć ofiary na kościoły Ziemi Św. Są to ofiary, które tradycyjnie składaliśmy w Wielki Piątek, a z powodu pandemii nie mogliśmy tego uczynić. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj o godz. 12.45 Uroczystość I Komunii św.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16.30 do 17.30.
 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych.
 7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Uroczystość I Komunii św. to jedna z najważniejszych chwil w życiu dziecka i całej rodziny. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba , kto spożywa ten Chleb będzie żył na wieki” mówi Pan Jezus. Niech ten Chleb z nieba drogie dzieci, towarzyszy Wam przez całe życie, niech Was umacnia i prowadzi do świętości. Obecna chwila skłania do podziękowań. W pierwszej kolejności dziękuje Panu Bogu, że pozwolił nam przeżywać tę uroczystość, po długim okresie niepewnego oczekiwania. Dziękuje rodzicom za trud wychowania dzieci i świadectwo chrześcijańskiego życia, za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni i całej uroczystości. Serdeczne podziękowania pani Janinie , Pani Katechetce za włożenie wszystkich sił i całego serca w przygotowanie w tak krótkim czasie dzieci na dzisiejszy dzień, dziękuje mężowi pani katechetki za muzyczną oprawę, Pani organistce Pani Martynie, Pani Marii za dekoracje i ułożenie kwiatów. Ks. Kanonikowi Tadeuszowi Majowi za pomoc w dzisiejszej uroczystości i wszelką życzliwość. Dziękuję za obecność dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły.
Dzieci wraz z rodzinami zapraszam do uczestnictwa w białym tygodniu o godz. 18.00.

  27 września 2020

   XXVI Niedziela Zwykła
  1. Dzisiaj XXVi niedziela zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   W poniedziałek – Św. Wacława Męczennika , we wtorek Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę Św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów Stróżów.
  3.  Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc różańca św. Nabożeństwo różańcowe o 16.30, a Msza św. o 17. 00, tylko w sobotę Msza. Św. o godz. 8.00, a po niej różaniec. Zachęcam wszystkich, dzieci , młodzież, dorosłych do uczestnictwa w tej pięknej modlitwie.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie rodziców, których dzieci przystąpią w przyszłym roku do I Komunii św.
  5. W czwartek o godz. 17. 30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  6. W tym tygodniu pierwsze : czwartek , piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 15.50. Chorych nawiedzę od godz. 9.00.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz10.00 Msza św. w int. Świeckiego Zakonu Franciszkańskiego w naszej parafii.
  8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu jeszcze we wtorek od 16.30 do 17.30,a od 1 października we wtorki od 15.30 do 16.20.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i modlimy się w ich intencji.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny.


  DO PARAFIAN
  W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Drogie siostry i bracia to dzięki Wam Caritas w naszej diecezji może podejmować ciągle nowe zadania. Obecnie w Będzinie powstaje centralny magazyn żywnościowy, który pozwoli nam w sposób profesjonalny dystrybuować żywność dla najuboższych. Stajemy również przed problemem utrzymania i dokonania koniecznych remontów w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka. Za każde wsparcie a szczególnie za to złożone do puszek w niedzielę 4.X. w imieniu naszych podopiecznych z serca dziękujemy i zapewniamy o modlitwie.

  Ks. Tomasz Folga dyrektor
  Caritas Diecezji Sosnowieckiej