Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 6 gości Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:

REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 listopada 2020

 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
 1. Dzisiaj w ostatnią niedziele roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
 2. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, liturgiczne przygotowanie do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dzisiaj zapraszam wszystkich do udziału w roratach.
 3. Dzisiaj będą poświęcone opłatki na stół wigilijny i rozprowadzone w najbliższych dniach do rodzin naszej parafii. Z powodu pandemii nie do wszystkich rodzin, będziemy mogli dotrzeć, stąd opłatki będzie można nabyć również w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary z opłatków przeznaczone będą na spłatę nagłośnienia w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na cele naszego kościoła przekazywaną na tacę czy też na konto.
 4. Po raz kolejny Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Płomień tej wigilijnej świecy jest czytelnym znakiem obecności w rodzinie Chrystusa Pana oraz realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Od dzisiaj można nabyć świece. Mała świeca 7 zł, duża 18 zł.
 5. W środę Nowenna do M.B Nieustającej Pomocy.
 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 15.30 do 16.30.
 7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i modlimy się w ich intencji.

  29 listopada 2020

   Pierwsza Niedziela Adwentu
  1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia tego, co naprawdę ważne i istotne w naszym życiu osobisty i rodzinnym. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety, bo Ona uczy jak służyć Bogu i ludziom. Zapraszam do udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Zapraszam dzieci z lampionami, oraz młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w ramach przygotowania do tego sakramentu.
  2. W parafii roznoszone są poświęcone opłatki na stół wigilijny Z powodu pandemii nie do wszystkich rodzin, będziemy mogli dotrzeć, stąd opłatki będzie można nabyć również w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą na spłatę nagłośnienia w naszej świątyni. Za każdy dar serca składam gorące Bóg zapłać.
   Naszą tradycja stało się, że na stół wigilijny stawiamy świecę Caritas w ramach akcji - Wigilia Pomoc Dzieciom. Mała 7 zł, duża 18 zł. Chciejmy w ten adwentowy i świąteczny czas okazać serce tym, których doświadczył trudny los.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy : W piątek Św. Barbary patronki Górników. Gorąco zapraszam wszystkich Górników, tych pracujących i tych już emerytowanych , ich rodziny na Mszę św. o godz. 17.45, aby za wstawiennictwem Św. Barbary wypraszać potrzebne łaski.
  4. W niedzielę 6.12. wspominamy św. Mikołaja. Myślę , że Go nie wysłano na kwarantannę i w tym dniu przyjdzie do nas grzecznych bożych dzieci.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwsze : czwartek, piątek i sobota miesiąca . Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzę w piątek od 9.00.
  6. Przypominam, że z sakramentu pokuty można zawsze skorzystać pół godziny przed Mszą św. lub po Mszy św. Zatroszczmy się o to, bo nie wiemy jak sytuacja związana z pandemią będzie wyglądała przed świętami Bożego Narodzenia. Na Wielkanoc wielu z nas nie mogło przystąpić do spowiedzi. Bardzo gorąco proszę nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Jestem do dyspozycji w konfesjonale przez cały adwent. Przeżyjmy te święta w łasce uświęcającej karmiąc się Ciałem Pańskim. Dzień rekolekcyjny ze spowiedzią planuję na 19 grudnia, ale do tego dnia mogą wydarzyć się różne sytuacje.
  7. W drugą niedzielę adwentu dzieci z klas III tradycyjnie miały poświęcane i wręczane medaliki. Ze względu na obecną sytuację , tę uroczystość musimy przenieść na inny termin.
   Jednocześnie proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby dołożyli wszelkich starań w przygotowaniach swoich pociech do tej uroczystości. Jeżeli nie uczestniczą we Mszy świętej w kościele, to koniecznym jest znalezienie czasu na wspólną modlitwę w rodzinie, na udział Eucharystii przez środki przekazu.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będą zbierane przed kościołem ofiary na ten cel.
  9. Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 15.30 do 16.30.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i modlimy się w ich intencji.