Ogłoszenia duszpasterskie
Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 12 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE5 sierpnia 2018

 Osiemnasta Niedziela w  Roku
  1. Pan Jezus dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać lepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
  2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Chrystus na Taborze przemienił się wobec swych uczniów, ukazał im rąbek swojej chwały, aby umocnić ich wiarę. Komu czas pozwoli, niech przyjdzie w tym dniu do świątyni prosić Chrystusa, by na świętej swej górze okazał mu swoje oblicze pełne chwały. Bądźmy podobni do Piotra, Jakuba i Jana mówiących na Taborze: "Panie, dobrze nam tu być".
  3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

12 sierpnia 2018

 Dziewiętnasta Niedziela w  Roku
  1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo "kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".
  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wniebowzięcie Maryi jest spełnieniem obietnicy Pana Jezusa, który powiedział: "idę przygotować wam miejsce, a gdy przyjdę powtórnie, zabiorę was do siebie". Maryja jako pierwsza z ludzi doświadczyła spełnienie tej obietnicy. Świętując uroczystość Jej wniebowzięcia, wyznajemy naszą wiarę, że i my kiedyś dostąpimy takiego wyniesienia z duszą  i ciałem w chwale nieba.
    Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - "cudu nad Wisłą" - i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W tym tygodniu:
  • 14 VIII - św. Maksymiliana Kolbe (1894-1941). Polski Franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik z Auschwitz
  • 17 VIII - św. Jacka (ok. 1200-1258). Jeden z pierwszych polskich dominikanów.