Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu


Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 10 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:

REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE29 marca 2020

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu. rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej.  W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. Od dzisiaj, po wiosennej zmianie czasu, Msza św. popołudniowa w ciągu tygodnia o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca   W piątek możliwość spowiedzi św. w godzinach od 16.30 do 17.20 oraz po Mszy św.. Spowiedź będzie odbywała się w zakrystii kościoła.. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. Jak wiemy na Mszy św. lub nabożeństwie, może być tylko 5 osób, dlatego prosimy, aby to były w pierwszej kolejności osoby, które mają zamówioną Mszę św.
  Gorąco proszę, aby każda rodzina znalazła czas na osobistą modlitwę: Koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec. Na wysłuchanie Mszy św. w telewizji, radiu , czy internecie. Są dostępne transmisje Mszy św. drogi krzyżowej, gorzkich żali, rekolekcji wielkopostnych. ( więcej informacji na ten temat na stronie internetowej naszej parafii). Módlmy się przez wstawiennictwo naszego patrona Św. Karola Boromeusza o powstrzymanie zarazy.
 5. Droga krzyżowa w kościele w piątek o 17.20. Gorzkie żale w niedzielę o 15.40.
 6. Kancelaria parafialna w okresie letnim czynna we wtorek od 16.30 do 17.30.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.
 8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Może teraz kiedy mamy więcej czasu bo nie wychodzimy z domu sięgniemy po prasę religijną.   5 kwietnia 2020

    Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej

   1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej . Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo palm nie kropimy ich wodą święconą.
    Rozpoczynamy Wielki Tydzień, przed nami Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Będziemy je przeżywać w bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie z powodu epidemii koronawirusa. Zgodnie z rozporządzeniami władz w kościele podczas liturgii może uczestniczyć tylko 5 osób, nie licząc kapłana i posługujących. Dlatego bardzo Was gorąco proszę Drodzy Parafianie, aby te święte dni przeżywać w rodzinie, w domu i uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Tygodnia, korzystając z telewizji, internetu czy radia, proponuje stronę internetową www.swietawdomu.pl
    To jest sprawdzian z naszej religijności, wierności i przywiązania do Chrystusa.

   2. Liturgia Triduum Paschalnego.
                  Wielki Czwartek – Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa
                  O godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. W tym roku nie budujemy tradycyjnej ciemnicy, stąd Najświętszy Sakrament pozostaje w   tabernakulum.

                  Wielki Piątek - Dzień Męki Pańskiej
                  godz. 17.15 – Droga Krzyżowa
                  godz. 18.00 – Liturgia Adoracji Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się ok. godz. 19.00

                  Od 19. 00 adoracja Chrystusa w Grobie Bożym do godz. 1.00 w nocy. W tym czasie będziemy mogli przyjść na modlitwę do kościoła i adorować Pana wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

   Pamiętajmy jednak o tym, aby zachować środki ostrożności i aby w świątyni nie było więcej jak 5 osób. Możemy się zmieniać na adoracji, po krótkiej naszej modlitwie, wchodzą następne osoby.

   W tym czasie również możliwość spowiedzi św. w zakrystii.

   W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

                  Wielka Sobota
   W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele, ten obrzęd może zastąpić modlitwa, którą odmawia głowa rodziny przy wielkanocnym stole.

   Proponuje następującą modlitwę błogosławieństwa pokarmów, którą rozpoczyna się
   od znaku krzyża św., następnie odmawia się Ojcze Nasz i :

   MÓDLMY SIĘ:
   Z RADOŚCIĄ WYSŁAWIAMY CIEBIE, PANIE JEZU CHRYSTE, KTÓRY PO SWOIM ZMARTWYCHWSTANIU UKAZAŁEŚ SIĘ UCZNIOM PRZY ŁAMANIU CHLEBA. BĄDŹ Z NAMI, KIEDY Z WDZIĘCZNOŚCIĄ SPOŻYWAĆ BĘDZIEMY TE DARY, I JAK DZISIAJ W RODZINIE PRZYJMUJEMY CIEBIE W GOŚCINĘ,
   PRZYJMIJ NAS JAKO BIESIADNIKÓW KIEDYŚ W TWOIM KRÓLESTWIE. KTÓRY ŻYJESZ I KRÓLUJESZ NA WIEKI WIEKÓW AMEN.

   O godz.18.00 Liturgia Wielkiej Soboty.


                 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
   O godz. 6.00 Msza św. Rezurekcyjna !!!
   Pozostałe Msze Św. o godz. 10.00, 11,30 i 16.00 (nie będzie Mszy o godz. 8.00)


   Zwracam się z prośbą do dorosłych lektorów, ministrantów, byłych lektorów o pomoc podczas Wielkiego Tygodnia.

   Jeszcze raz gorąco proszę, aby zachować w rodzinach w miarę swoich możliwości religijny charakter tych NAJWAŻNIEJSZYCH ŚWIĄT DLA CHRZEŚCIJAN.

   1. Kancelaria parafialna w okresie letnim czynna we wtorek od 16.30 do 17.30.
   2. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.
   3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Może teraz kiedy mamy więcej czasu bo nie wychodzimy z domu sięgniemy po prasę religijną.
   4. Wielkie Bóg zapłać, za ofiary składane na kościół na w ostatnim czasie te na tace, indywidualnie i te przelewane na konto parafialne. (Nr konta znajduje się na stronie parafialnej).
   5. Moi drodzy bardzo gorąco i serdecznie Was pozdrawiam i życzę zdrowia i łask Bożych.