Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu


Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 10 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMAOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE6 stycznia 2019

Objawienie Pańskie
 1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon nowo narodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
 2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzemy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
 3. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni, życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.
 4. W niedzielę, 6 stycznia, uczniowie Szkoły na Starej Hucie wystawią Jasełka. Uczniowie potwierdzają obecność w dzienniczkach.13 stycznia 2019

Niedziela Chrztu Pańskiego
 1. Obchodząc dzisiaj święto Chrztu Pańskiego, przypominamy sobie własny chrzest, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszamy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do serc.
 2. W czwartek, 17 stycznia, rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem:"Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!". W duchu łączności z młodzieżą z całego świata, modlimy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, "aby byli Jedno",  najbliższy tydzień to Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów.
 5. W niedzielę 20 stycznia, będą zbierane przed kościołem ofiary na ogrzewanie.
  Nr Konta Parafialnego: 78 1050 1360 1000 0090 3037 8096.