Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 22 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 lipca 2018

 Czternasta Niedziela w  Roku
  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale może jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym co było i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicą, zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
  3. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 VII - św.  Benedykt (ok.480-547), ojciec monastycyzmu, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
  • 12 VII - św. Brunon z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
  • 13 VII - święci: Andrzej, Świerad, Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.
15 lipca 2018

 Piętnasta Niedziela w  Roku
  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi, albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: "kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim".
  3. W domu parafialnym jest toaleta otwarta w czasie nabożeństw. Gdyby zapomniano otworzyć, klucz jest w zakrystii.